Blog firmy RODŁO Bytom. Nowości produkcyjne, pomysły oraz newsy ze świata tworzyw
Jak można zadbać o ekologię przy zakupie skrzynek plastikowych?

Jak można zadbać o ekologię przy zakupie skrzynek plastikowych?

Bardzo duże ilości plastiku wprowadzane są do obiegu każdego roku. Mają one zły wpływ nie tylko na środowisko, ale i na zdrowie. Prosta zmiana codziennych nawyków to pierwszy krok do zadbania o naszą planetę. Dlatego warto pamiętać o segregacji odpadów, oszczędzaniu wody, ograniczeniu marnowania jedzenia, używaniu wielorazowych toreb czy korzystaniu z dzbanków i butelek filtrujących. Co roku na świecie wzrasta produkcja odpadów z tworzyw sztucznych, pochodzących z wielu gałęzi gospodarki i przemysłu. Tylko niewielki procent tych odpadów jest ponownie wykorzystywany dzięki zastosowaniu recyklingu tworzyw sztucznych.

Recyklingowi najczęściej poddawane są plastikowe butelki i opakowania, które wystarczy oddzielić od zanieczyszczeń, czyli nalepek, nakrętek, zawartości czy pozostałości kleju. W efekcie recyklingu powstaje regranulat, który jest pozbawiony obcych wtrąceń, co pozwala zachować dobre właściwości produkowanego wyrobu. Granulacja tworzyw sztucznych to jeden z najbardziej zaawansowanych przykładów recyklingu. Dzięki niemu można uzyskać granulat do produkcji skrzynek plastikowych o bardzo dobrych parametrach. Dodatkowo niewielkie granulki można w łatwy sposób przechowywać i transportować.

Odpady powtórnie przetworzone pozwalają zastąpić pierwotny surowiec znacznie tańszym zamiennikiem. To, jakie właściwości będą miały regranulaty tworzyw sztucznych, zależy głównie od jakości odpadów i staranności ich wyselekcjonowania. Warto również dodać, że plastiku nie da się niestety przetwarzać w nieskończoność, gdyż po kilkukrotnym recyklingu traci on swoje właściwości. Produkt końcowy można jednak wykorzystać do produkcji mniej wymagających jakościowo przedmiotów.

Skrzynki eko, czyli plastikowe skrzynki z recyklingu

Systematyczna segregacja odpadów plastikowych i ich ponowne wykorzystanie pozwala skuteczne ograniczyć ilość odpadów, a tym samym ich szkodliwy wpływ na środowisko naturalne i ludzkie zdrowie. W procesie przetwórstwa tworzyw sztucznych powstaje m.in. regranulat, który może być wykorzystany właśnie do produkcji skrzynek plastikowych i pojemników magazynowych. Producenci wyrobów z tworzyw sztucznych też chcą być eko, dlatego wprowadzili na rynek skrzynki wykonane z materiału pochodzącego z procesu recyklingu. Tworzywo to poddawane jest starannej selekcji, dlatego wykonywane z niego pojemniki magazynowe cechują się bardzo dobrymi właściwościami fizykochemicznymi, tj.: wysoką odpornością na uderzenia i zarysowania, działanie środków chemicznych oraz odkształcenia. Doskonale radzą sobie także w warunkach wilgoci oraz zmiennych temperatur – działanie temperatury w przedziale od -10°C do +90°C.

Regranulat do produkcji skrzynek plastikowych najczęściej przyjmuje postać niewielkich granulek. Może także przybierać różne kolory, np. żółte, czerwone, niebieskie, zielone, brązowe czy czarne. Taki wybór kolorów skrzynek umożliwi posegregowanie produktów, wyodrębnienie działów oznaczonych odpowiednimi barwami oraz zapewni ich szybką identyfikację. Cały proces produkcji skrzynek magazynowych odbywa się w sposób ekologiczny, a zastosowanie nowoczesnych technologii pozwoli na dostosowanie pojemników do oczekiwań Klientów. Kupując skrzynki plastikowe eko wykonane z regranulatu zyskujesz podwójnie, gdyż są one nie tylko ekologiczne i przyjazne dla środowiska, ale także tanie, co z pewnością wpłynie na optymalizację kosztów prowadzenia działalności.

Dodaj komentarz