Blog firmy RODŁO Bytom. Nowości produkcyjne, pomysły oraz newsy ze świata tworzyw
Jakie wiadra plastikowe znajdą zastosowanie w warsztatach?

Jakie wiadra plastikowe znajdą zastosowanie w warsztatach?

Wiaderka plastikowe doskonale sprawdzają się w każdym gospodarstwie domowym, jako pojemniki na śmieci, w gospodarstwie rolnym – do zbioru owoców, grzybów, transportowania materiałów sypkich, np. pasz, czy do podlewania ogrodu. Chętnie są także wykorzystywane przy pracach remontowo-budowlanych oraz w warsztatach, np. do przechowywania narzędzi, drobnych części, śrubokrętów, farb, lakierów, mas bitumicznych, tynków, płynów, proszków i innych produktów sypkich. W warsztatach narzędzia często są odkładane w losowych miejscach, przez co trudniej jest je później znaleźć. Umieszczenie ich w pojemnikach plastikowych sprawi, że nie będziemy musieli szukać narzędzi w pośpiechu oraz denerwować się tym, że zgubiliśmy ważne śrubki czy ulubiony śrubokręt.

Właściciele warsztatów wiedzą, że do składowania towarów oraz narzędzi potrzebna jest duża przestrzeń. Jednak nie każdy może pozwolić sobie na wynajem powierzchni, dlatego często zmuszeni są do zagospodarowania sobie miejsca na niewielkim metrażu. Aby w warsztacie zmieścić jak największą liczbę przedmiotów, maszyn oraz urządzeń, warto zainwestować w regały, pojemniki, skrzynki i wiadra plastikowe. Uporządkowanie warsztatu i wykorzystanie ekonomicznie dostępnej przestrzeni pozwoli stworzyć strefy, które ułatwią i przyspieszą wyszukiwanie towarów czy narzędzi. Sprawiają one także, że drobne elementy, takie jak klucze, śrubokręty i gwoździe bardzo rzadko się gubią.

Czym powinny charakteryzować się wiaderka używane w warsztacie?

Wiaderka plastikowe wykorzystywane w warsztacie powinny cechować się wysoką wytrzymałością oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne i działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Większość z nich wyposażona jest w uchwyt, który ułatwia ich przenoszenie oraz transport.  Ergonomiczne uchwyty sprawiają, że w jednej ręce można trzymać komfortowo nawet dwa wiaderka. W sprzedaży są także modele z praktycznym dzióbkiem, które pozwalają na precyzyjne przelewanie cieczy i przesypywanie materiałów sypkich. Gładka powierzchnia wiaderek pozwala utrzymać je łatwo w czystości.

Wiadra wykorzystywane w warsztatach i magazynach wykonane są najczęściej z tworzyw sztucznych, które są znacznie tańsze niż ich metalowe odpowiedniki. W przeciwieństwie do wiader metalowych te plastikowe nie korodują, dlatego można je przechowywać na zewnątrz. Są one również doskonałą alternatywą dla dużych skrzynek, które trudno jest przechowywać na małej przestrzeni. Najpopularniejszym i najlepszym rodzajem plastiku, z którego powstają omawiane produkty, jest polipropylen. To dzięki niemu warsztatowe pojemniki plastikowe sprawdzają się niezależnie od temperatury otoczenia i warunków pogodowych. Polipropylen jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i substancje chemiczne, tj. kwasy, zasady oraz rozpuszczalniki. Jest on całkowicie niepalny, nie wchłania wody oraz jest doskonałym izolatorem.

Warto zaopatrzyć się w wiadra plastikowe w kilku rozmiarach i kolorach. Dzięki temu można będzie przechowywać w nich przedmioty o różnej wielkości i podzielić je na kategorie. Dobrym pomysłem jest także ich podpisanie lub oznaczenie kolorowymi karteczkami. Taki zabieg z pewnością ułatwi segregowanie i wyszukiwanie potrzebnych towarów i narzędzi, a funkcjonalne wiaderka pozwolą zyskać dużo więcej przestrzeni na dodatkowy asortyment.

Dodaj komentarz