Blog firmy RODŁO Bytom. Nowości produkcyjne, pomysły oraz newsy ze świata tworzyw
Czym charakteryzują się grubościenne wiadra plastikowe?

Czym charakteryzują się grubościenne wiadra plastikowe?

Z tworzywami sztucznymi mamy styczność nie tylko w życiu codziennym. Są one podstawą działalności branży przemysłowej czy budowniczej. Produkuje się z nich butelki, części samochodowe, wieszaki na ubrania, meble, sprzęt sportowy, zabawki, szczoteczki do zębów czy pojemniki plastikowe. Przykładem takiego pojemnika są grubościenne wiadra, skrzynki magazynowe i miski. Pierwsze wiadra drewniane były używane już w starożytności, jednak nie nadawały się do przenoszenia cieczy. Następnie wymyślono wiadra metalowe, które szybko rdzewiały. Dopiero w połowie latach 60. XX wieku wiadra wykonane z tworzyw sztucznych bardzo szybko zdobyły dużą popularność i dziś trudno byłoby bez nich funkcjonować.

Wiadra plastikowe bardzo dobrze sprawdzają się w gospodarstwie domowym, rolnym, warsztatach, zakładach produkcyjnych, biurach czy magazynach. Pełnią najczęściej funkcję pojemnika na śmieci lub odpady powstałe podczas prac remontowo – budowlanych oraz przydatne są podczas porządków. Na budowie doskonale spisują się jako pojemniki do ręcznego transportu piasku, gruzu, zapraw, gipsu, kleju i innych sypkich materiałów lub cieczy. Stosowane są także w tracie zbiorów owoców i podczas grzybobrania.

Producenci wyrobów z tworzyw sztucznych wykorzystują wysokogatunkowe materiały, które nie wchodzą w reakcję z przechowywanymi w plastikowych wiadrach produktami. To sprawia, że można je wykorzystać nie tylko do segregowania odpadów i utrzymywania porządku w domu lub firmie, ale również można je stosować w branży chemicznej i spożywczej, np. do przechowywania przetworów mlecznych, rybnych, owocowych czy warzywnych. Wiaderka mogą być wyposażone dodatkowo w pokrywę, która może służyć do przechowywania produktów wymagających całkowitej szczelności.

Jakie cechy mają grubościenne wiadra plastikowe?

Niezwykłą zaletą grubościennych wiader jest niewielki ciężar, co sprawia, że łatwo jest je przenosić, nawet po napełnieniu. Masa wypełnionego wiadra pozostaje niewielka w stosunku do umieszczonej w nich substancji. Wiadra plastikowe charakteryzują się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne i działanie czynników zewnętrznych. Są bardzo wytrzymałe i trwałe. Potrafią wytrzymać sile uderzenie oraz zrzucenie z dużej wysokości razem z zawartością. Odporne są także na niekorzystne warunki atmosferyczne. Oznacza to, że nie ulegną zniszczeniu oraz nie zmienią swoich właściwości użytkowych na skutek silnego mrozu, promieniowania ultrafioletowego czy wysokiej temperatury. Śmiało można przenosić w nich gorącą wodę. Nie zaszkodzą im również substancje chemiczne.

Mimo że wiadra plastikowe mają grube ściany, to charakteryzują się dużą lekkością i wytrzymałością, co gwarantuje, że wiadro nie rozpadnie się podczas pracy. Bardzo ważną cechą jest także ich szczelność, gdyż z pomocą grubościennych wiader można transportować i przechowywać ciecze oraz materiały sypkie, bez obaw o uszkodzenie powierzchni. Wyposażone są one w wygodny i funkcjonalny uchwyt, który ułatwia transport. W zależności od potrzeb dostępne są także wiadra z dzióbkiem, przystosowane do przelewania cieczy lub przesypywania materiałów sypkich. Grubościenne wiadra plastikowe nadają się do wielokrotnego użytku i są bardzo łatwe w czyszczeniu. Wykonane z wysokogatunkowego tworzywa sztucznego będą nam towarzyszyć przez wiele długich lat.

Dodaj komentarz