Blog firmy RODŁO Bytom. Nowości produkcyjne, pomysły oraz newsy ze świata tworzyw
Jak zawiesić pojemniki na dowolnej wysokości?

Jak zawiesić pojemniki na dowolnej wysokości?

Masz wrażenie, że listwy magazynowe, które wieszasz na ścianie, po kilku tygodniach trzymają się podłoża tak niestabilnie, że lekkie pociągnięcie mogłoby je wyrwać? A może chciałbyś po raz pierwszy zawiesić listwę, ale nie wiesz jeszcze jak się do tego zabrać. W tym wpisie wyjaśniamy, w jaki sposób montować te przydatne akcesoria, by nie odczepiały się od danego podłoża przez wiele lat.

Listwy do skrzynek magazynowych, dostępne w naszej ofercie, są montowane za pomocą kołków rozporowych. Nie musisz używać żadnych specjalistycznych urządzeń. Potrzebujesz jedynie wiertarki i młotka lub śrubokręta. Montaż tych produktów jest bardzo prosty, ale kluczem do sukcesu nie są narzędzia czy techniki mocowania, lecz odpowiednie … kołki.

Jeśli chcesz, aby zamontowana listwa do pojemników magazynowych trzymała się stabilnie podłoża, musisz dobrać dopasowane do niego kołki rozporowe.

Istnieją trzy podstawowe typy podłoża:

  • puste (np. beton),
  • pełne (np. pustak),
  • styropian.

Który kołek rozporowy wybrać?

Do podłoży pełnych wybierz kołki szybkiego montażu lub kołki standardowe. Pamiętaj jednak, że niezależnie od tego, które z nich kupisz, będziesz musiał wywiercić w ścianie otwór o odpowiedniej średnicy (zgodnej ze średnicą otulinki kołka rozporowego).

Pamiętaj jednak, że kołki standardowe są znacznie bardziej wytrzymałe od produktów służących do tzw. szybkiego montażu.

Jeśli chcesz zamontować listwę do skrzynek magazynowych w podłożu pustym, wybierz kołki typu ślimak, parasolka lub kołki standardowe. Jeśli użyjesz popularnej „parasolki”, nie będziesz musiał korzystać z wiertarki. Możesz ją wkręcić w podłoże bez używania narzędzi. Kiedy umieścisz w niej śrubę, na jej końcu powstanie specjalny „kaptur” zabezpieczający śrubkę przed wysuwaniem się z kołka.

Do styropianu polecamy natomiast kołki typu ślimak. Znajdująca się na nich spirala sprawia, że produkt można zamocować bez używania wiertarki. Dodatkowo element ten stabilizuje kołek w podłożu.

Dlaczego warto zawiesić pojemniki na listwie magazynowej?

Jeśli wybierzesz nasze listwy, nie będziesz musiał szukać na regałach miejsca na pojemniki. Wszystkie narzędzia, płyny oraz produkty spożywcze znajdujące się w skrzynkach magazynowych zawiesisz na dowolnej wysokości na listwie przymocowanej do ściany. Szczerze mówiąc, regały magazynowe wcale nie będą Ci potrzebne. Wystarczy, że zamocujesz kilka znajdujących się nad sobą listew montażowych.

Dzięki listwom montażowym do skrzynek magazynowych zaoszczędzisz nie tylko miejsce, ale też czas. Dokładając towar oraz wyjmując go z kuwety zawieszonej na ścianie, nie musisz zsuwać pojemnika z regału. Znacznie szybciej sprawdzisz również jego zawartość, ponieważ nie będzie on zasłonięty przez znajdującą się nad nim półkę.

W ofercie firmy Rodło znajdziesz listwy magazynowe do skrzynek typu „0”, „1” i „2”. Możesz zawiesić na nich nawet 11 pojemników! Nasze akcesoria są wykonane ze stali, więc z łatwością utrzymają towary ważące kilkanaście kilogramów.

Dodaj komentarz