Blog firmy RODŁO Bytom. Nowości produkcyjne, pomysły oraz newsy ze świata tworzyw
Po co stosować  ramki do sztaplowania skrzynek magazynowych?

Po co stosować ramki do sztaplowania skrzynek magazynowych?

W prężnie działających magazynach ekonomiczne wykorzystanie przestrzeni pozwala zwiększyć ilość przechowywanego asortymentu i zmniejszyć koszt jego składowania. Żeby to osiągnąć, musisz zaopatrzyć się nie tylko w odpowiednie pojemniki, ale też ramki do sztaplowania skrzynek magazynowych. Te niewielkie, bardzo lekkie elementy umożliwią Ci układanie kuwet w stabilne stosy. Dzięki nim na tej samej przestrzeni przechowasz kilka razy więcej produktów.

Skrzynki magazynowe możesz układać na regałach na dwa podstawowe sposoby. Pierwszym z nich jest rozkładanie pojemników obok siebie – tak, by zajmowały one całą półkę. Drugą metodą jest sztaplowanie, czyli nakładanie skrzynek jedna na drugą i tworzenie w ten sposób wielopoziomowych stosów – wypełniających dokładnie przestrzeń między kolejnymi półkami regału. Do układania pojemników potrzebujesz jednak specjalnych ramek, które możesz nabyć w naszym sklepie. Elementy te – nałożone na wierzch pudełka, stworzą dodatkową płaszczyznę do układania kolejnych pojemników. Oferujemy dwa rodzaje ramek: typu „2” i „3” – produkty te będą pasować do pojemników magazynowych tego samego rodzaju. Łącząc je ze sobą, ułożysz stos składający się nawet z 3 poziomów kuwet!

Dlaczego stosowanie ramek do skrzynek magazynowych się opłaca?

Jeśli jesteś właścicielem hurtowni lub warsztatu samochodowego, to zapewne doskonale wiesz, że oczekiwanie na towar oraz części niepotrzebnie wydłuża czas realizacji zamówień czy wykonywania napraw. Korzystając z ramek do sztaplowania, już nigdy więcej nie będziesz musiał zwlekać z wykonywaniem swoich obowiązków. Akcesoria te umożliwią Ci wykorzystanie większej ilości kuwet magazynowych i tym samym – powiększenie wyposażenia (również zapasowego). Dzięki temu wszystkie potrzebne przedmioty będziesz zawsze mieć pod ręką.

Przechowujesz w magazynie ciężkie przedmioty i zastanawiasz się, czy elementy takie jak ramki do sztaplowania będą wystarczająco wytrzymałe? Firma Rodło oferuje produkty wykonane z polipropylenu – jednego z najbardziej wytrzymałych tworzyw sztucznych. Materiał ten bez problemu utrzyma kilkudziesięciokilogramowe obciążenie. Co ważne, jego właściwości nie zmienią się nawet pod wpływem ciepła oraz zimna. Surowiec ten jest bowiem odporny na działanie temperatur od -10 do +90 stopni Celsjusza. Wykonane z niego artykuły możesz więc wykorzystywać do składowania towaru na świeżym powietrzu.

Dodaj komentarz