Blog firmy RODŁO Bytom. Nowości produkcyjne, pomysły oraz newsy ze świata tworzyw
Czym powinien charakteryzować się idealny magazyn firmy handlowej?

Czym powinien charakteryzować się idealny magazyn firmy handlowej?

skrzynki plastik

Zaprojektowanie i odpowiednie wyposażenie magazynu firmy handlowej stanowi nie lada wyzwanie. Nasz przewodnik ci w tym pomoże!

1) Magazyn firmy handlowej musi być dobrze zlokalizowany i chroniony

Po pierwsze wybierz miejsce, w którym ma stanąć magazyn.

Bez względu na to, jakiego rodzaju towary będą w nim przechowywane, jego maksymalna odległość od drogi powinna wynosić nie więcej niż 10 kilometrów.

Jest to odległość optymalna, dzięki której magazyn będzie można łatwo obsłużyć.

Równie ważne co zapewnienie dogodnej lokalizacji jest zagwarantowanie ochrony obiektu. Najlepiej sprawdzi się całodobowy monitoring magazynu.

2) Firmowy magazyn musi być dobrze zaprojektowany

Firmowy magazyn musi być zaprojektowany tak, aby maksymalnie usprawnić odszukiwanie, przemieszczanie, a następnie załadunek oraz rozładunek towarów.

Zadbaj o to, aby jego konstrukcja była stabilna i wytrzymała.

3) Magazyn każdej firmy handlowej musi być odpowiednio wyposażony

Niezbędną cechą idealnego magazynu firmy handlowej powinno być jego odpowiednie wyposażenie.

W tym celu najlepiej zaopatrzyć się w dostępne w naszej ofercie regały:

– śrubowe,
– wtykowe,
– plastikowe.


Lekkie regały plastikowe wyprodukowane zostały z polipropylenu oraz PCV. Polecamy je zwłaszcza do wilgotnych pomieszczeń. Wyprofilowana wnęka pomoże uporządkować drobne przedmioty, a specjalne otwory posłużą do przechowywania śrubokrętów i kluczy.

Regały wtykowe z kolei wykonane zostały z ocynkowanej blachy stalowej  z półkami z płyty wiórowej. Wytrzymują duże obciążenia, a ich montaż nie wymaga użycia śrub.

W magazynach firm handlowych olbrzymią popularnością cieszą się także regały metalowe, między innymi ze względu na możliwość montażu półek na dowolnym poziomie. Regały można łączyć w długie szeregi.

4) W każdym magazynie ważne jest wyposażenie dodatkowe

Wyposażając magazyn firmy handlowej zwróć uwagę na wyposażanie dodatkowe, takie jak skrzynki magazynowe oraz półki obrotowe. 

Skrzynki ułatwią segregację produktów, a tym samym usprawnią logistykę w magazynie. Obrotowe półki pozwolą oszczędzić trochę miejsca.

Idealny magazyn firmy handlowej zatem powinien być zlokalizowany w niewielkiej odległości od drogi i być właściwie wyposażony w funkcjonalne, pojemne regały.

Dodaj komentarz