Blog firmy RODŁO Bytom. Nowości produkcyjne, pomysły oraz newsy ze świata tworzyw
Połączenie plastiku i stali w przestrzeni magazynowej

Połączenie plastiku i stali w przestrzeni magazynowej

regał do magazynu

Przestrzeń magazynowa to specyficznego rodzaju przestrzeń, w której funkcjonalność łączyć się musi z estetyką. Meble magazynowe powinny być zatem trwałe i solidne, ale też umożliwiające zachowanie porządku w miejscu, w którym zazwyczaj znajduje się pełno drobnych akcesoriów. Dlatego najlepszym połączeniem w magazynie będzie połączenie plastiku, czyli plastikowych skrzynek magazynowych, oraz stali, czyli metalowych regałów. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Regały

Tym, co każdym magazynie niezbędne, są śrubowe regały metalowe, wykonane z blachy stalowej i pomalowane następnie farbą proszkową. Otwory w kątownikach umożliwiają zamontowanie półek zgodnie z indywidualnymi potrzebami, a otwory umieszczone na tylnej ścianie przykręcenie regału do ściany. 

Kolejnym udogodnieniem jest fakt, iż można je łączyć w dłuższe szeregi, dzięki czemu wypełniają przestrzeń. Nadają się nawet dla niedoświadczonych majsterkowiczów; Ich zamontowanie bowiem nie wymaga doświadczenia ani zastosowania skomplikowanych narzędzi.

Innym rodzajem regałów metalowych będą regały wtykowe, wykonane z ocynkowanej blachy stalowej, z półkami z płyty wiórowej. Wyroby te są trwałe, stabilne i zabezpieczone przed rdzą. Co bardzo ważne w przestrzeni magazynowej, doskonale wytrzymują duże obciążenia. Ich montaż nie wymaga użycia śrub czy specjalistycznych narzędzi, a poprzeczki wyposażone w liczne otwory umożliwiają optymalne położenie półek.

Skrzynki

Na metalowych regałach najlepiej sprawdzą się plastikowe skrzynki magazynowe z polipropylenu. Przede wszystkim pozwolą zaprowadzić ład wśród akcesoriów, znajdujących się magazynie. Ponadto dzięki odpowiedniej formie idealnie do siebie pasują. Mogą stać obok siebie albo być nałożone jedno na drugie, oszczędzając tym samym powierzchnię na niewielkiej przestrzeni.

Warto zwrócić uwagę na liczne do nich akcesoria, takie jak szybki frontowe, ramki do sztaplowania czy listwy montażowe do ich zawieszenia. Wszystkie te akcesoria ułatwią korzystanie z poręcznych skrzynek magazynowych.

Dodaj komentarz