Blog firmy RODŁO Bytom. Nowości produkcyjne, pomysły oraz newsy ze świata tworzyw
Wyroby plastikowe z regranulatu. Czym się charakteryzują?

Wyroby plastikowe z regranulatu. Czym się charakteryzują?

granulat

Regranulat to doskonały przykład korzyści, jakie można osiągnąć z recyklingu tworzyw sztucznych. Gromadząc i ponownie przetwarzając odpady plastikowe, możemy skutecznie ograniczać ilość odpadów, jakie generowane są każdego dnia na całym świecie, a tym samym ograniczając ich szkodliwy wpływ na środowisko naturalne. Jednym z przykładów materiału wtórnego, powstającego w konsekwencji procesów przetwórstwa tworzyw sztucznych jest właśnie regranulat, który z kolei może być wykorzystany do produkcji kolejnych wyrobów, np. pojemników magazynowych.

Czym właściwie jest i jak powstaje regranulat?

Jak już zostało wspomniane, regranulat powstaje w procesie recyklingu. Najpierw odpady są czyszczone, następnie suszone i mielone w specjalnym młynie. Ten proces określamy mianem granulowania, ponieważ przetworzony i zagęszczony materiał uzyskiwany jest w postaci charakterystycznych, niewielkich granulek. Tak przygotowane tworzywo z powodzeniem nadaje się do ponownego wykorzystania w produkcji. Oczywiście proces przygotowywania granulek składa się z kilku etapów i jest nieco bardziej złożony, niż wynikałoby to z powyższego opisu. Niemniej najważniejszy jest fakt, że granulacja tworzyw sztucznych do jeden z najbardziej zaawansowanych, a jednocześnie pożytecznych przykładów recyklingu. Dzięki temu uzyskujemy granulat o bardzo dobrych parametrach, który z powodzeniem nadaje się do różnych zastosowań. Dodatkowo niewielkie granulki można łatwo przechowywać i transportować.

Przykłady wyrobów z regranulatu

Granulat może być wykorzystany do różnorodnych zastosowań. Powstają z niego zarówno jednorazowe opakowania, od których nie wymagamy zbyt wysokiej jakości, jak i najwyższej jakości wyroby o doskonałych parametrach.

Z najlepszej jakości granulatu powstają wyroby trwałe, wytrzymałe, odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Tworzone są z niego m.in. skrzynki magazynowe, opakowania plastikowe, regały, pojemniki warsztatowe. Są to wyroby solidne, przeznaczone do długotrwałego użytkowania, a jednocześnie lekkie, uniwersalne i stosunkowo tanie.

Dodaj komentarz