Blog firmy RODŁO Bytom. Nowości produkcyjne, pomysły oraz newsy ze świata tworzyw
Jak rozmieścić półki metalowe w magazynie?

Jak rozmieścić półki metalowe w magazynie?

Półki metalowe są sposobem na zachowanie porządku w magazynie. Dzięki nim magazyn będzie bardziej pojemny. Regały magazynowe są funkcjonalne i mogą pomieścić wiele pojemników, kuwet i skrzynek magazynowych. Składają się one z kątowników z licznymi otworami, co sprawia, że półki metalowe w regale można montować na dowolnej wysokości. Dzięki temu na półce zmieszczą się towary o różnych rozmiarach.

Wiele magazynów firmowych wykorzystuje regały w celu segregacji rzeczy. Na półkach można stawiać także skrzynki magazynowe o różnych kolorach, które bardzo często znajdują się na wyposażeniu magazynu. Ramki do sztaplowania umożliwiają układanie skrzynek jedna na drugiej, co jest niezwykle przydatne, szczególnie przy małej powierzchni. Skrzynki takie można ustawiać kolorystycznie i oznaczać etykietami.

Montaż i rozmieszczenie regałów magazynowych

Metalowe regały śrubowe mają to do siebie, że umożliwiają przykręcenie ich do ściany, dzięki czemu będą bardziej stabilne i zapewnią bezpieczeństwo pracownikom. Takie regały można także łączyć w szeregi, co pozwoli Ci przechować więcej towarów. Dużą popularnością cieszą się także regały wtykowe, które wyposażone są w półki z płyt wiórowych.

Odpowiednio rozmieszczone regały pozwolą sprawnie i bezproblemowo zarządzać przestrzenią. Zdarza się, że realizacja zamówienia i załadunek towaru trwa zbyt długo oraz sprawia problemy, co może świadczyć o braku miejsca w magazynie lub nieprawidłowym rozmieszczeniu regałów i uporządkowaniu towarów.

Rozkład magazynu powinien być dobrze przemyślany, dlatego przed rozstawieniem regałów należy się zastanowić, gdzie ma być strefa odbioru paczek, miejsce na oczekujące palety czy strefa do kontroli jakościowej towarów. Należy zostawić odpowiednio dużo miejsca do załadunku palet i ich obracania. Regały nie mogą blokować kluczowych dróg i utrudniać przepływu towarów.

Dodaj komentarz