Blog firmy RODŁO Bytom. Nowości produkcyjne, pomysły oraz newsy ze świata tworzyw
Jak dbać o czystość wyrobów plastikowych?

Jak dbać o czystość wyrobów plastikowych?

Wyroby plastikowe produkowane są z tworzyw sztucznych, najczęściej z polipropylenu, polietylenu czy poliamidu. Są to surowce tanie i łatwe w przetwórstwie, cechujące się wysoką wytrzymałością i trwałością. Z tworzyw sztucznych produkuje się wiele przedmiotów codziennego użytku. Przykładem mogą być różnorodne elementy do maszyn, sprzętu AGD i RTV, ramy okienne, opakowania na żywność i pojemniki na odpady, meble, zabawki, opakowania kosmetyków, skrzynki magazynowe, akcesoria kuchenne czy łazienkowe. Można by wymieniać bez końca. Aby wyroby te służyły nam jak najdłużej i zachowały estetyczny wygląd, należy o nie właściwie dbać.

Chroń wyroby plastikowe przed twardymi i ostrymi przedmiotami!

Mimo że wyroby sztuczne wyróżniają się dużą trwałością i wytrzymałością, to jednak w kontakcie z ostrymi przedmiotami bardzo łatwo się rysują. Zatem, jeżeli mamy na wyposażeniu plastikowe meble ogrodowe, sprzęt AGD czy inne wyroby plastikowe, powinniśmy je chronić przed kontaktem z twardymi i zaostrzonymi przedmiotami. Zarysowania na wyrobach z tworzywa sztucznego bardzo trudno jest usunąć, a jeżeli nam się to uda, to efekt z pewnością nie będzie bardzo zadowalający.

Czym czyścić przedmioty z tworzyw sztucznych?

Ochrona przed zarysowaniami to jedno, a utrzymanie czystości to drugie. Plastik, jak każdy inny materiał, z którego wykonane są przedmioty codziennego użytku, brudzi się i kurzy. Aby utrzymać czystość plastikowych przedmiotów, wystarczy regularnie przemywać je ciepłą wodą z dodatkiem mydła, płynu do naczyń lub sody oczyszczonej. Chlor również bardzo dobrze sobie radzi z zabrudzeniami, jednak ważne jest, aby dobrze dobrać proporcje, inaczej mogą pojawić się przebarwienia.

Jeżeli oprócz usunięcia zabrudzeń zależy nam na eliminacji bakterii i wirusów z powierzchni plastikowych przedmiotów, wówczas konieczne jest użycie środków oznaczonych odpowiednimi normami. Najczęściej są to normy PN-EN 14476 oraz EN 13727.

Dodaj komentarz