Blog firmy RODŁO Bytom. Nowości produkcyjne, pomysły oraz newsy ze świata tworzyw
Czym się kierować przy wyborze mat i wycieraczek hotelowych?

Czym się kierować przy wyborze mat i wycieraczek hotelowych?

Maty i wycieraczki są bardzo ważnym elementem w każdym budynku. Najczęściej można je spotkać przed samym budynkiem, w wiatrołapach, a także wewnątrz pomieszczeń. Obecnie dostępnych jest wiele mat podłogowych, które nie tylko świetnie spełniają funkcje czyszczące, ale też są bardzo estetyczne i atrakcyjne wizualnie.

Brak wycieraczek w firmie z pewnością wpłynie negatywnie na jakość wykładzin podłogowych, które niszczą się szybciej pod wpływem brudu i wilgoci. Mokra i brudna podłoga nie tylko zabrudzi wykładziny, ale może również spowodować nieszczęśliwy wypadek związany z poślizgnięciem.

Utrzymanie w czystości podłóg hotelowych

Dobrym przykładem miejsc często użytkowanych przez ludzi są hostele i hotele. Zachowanie czystości na hotelowych korytarzach i w pokojach ma ogromny wpływ nie tylko na jakość usług, ale również rzutuje na opinię hotelu na zewnątrz. Nierzadko powierzchnie podłogowe w hotelach są wykonane z drogich materiałów. Ich czyszczenie, mycie i pielęgnacja wymagają nie tylko profesjonalnej ekipy sprzątającej, ale również specjalnych preparatów.

Utrzymanie podłóg hotelowych w czystości przy bardzo dużym ruchu może być kłopotliwe. Zachować podłogi w czystości z pewnością pozwolą odpowiednie wycieraczki i maty wejściowe. Dzięki nim brud, błoto, piasek i woda nie będą wnosiły się do środka. Jaką jednak wycieraczkę wybrać?

Jakie kryteria powinna spełniać wycieraczka hotelowa?

Bardzo ważne jest, żeby tak zaplanować wielkość i rozłożenie wycieraczek, aby osoby wchodzące w każdej strefie przynajmniej dwa razy nadepnęły na nie jedną i drugą stopą. Dobra wycieraczka powinna pomieścić i zatrzymać znaczne ilości zanieczyszczeń wnoszonych do budynku, takich jak piasek, błoto i inne zanieczyszczenia. Dobrym rozwiązaniem są kostki wycieraczek do samodzielnego montażu. Dzięki nim możesz stosunkowo niskim kosztem stworzyć skuteczny ciąg czyszczący w dużym obiekcie o wysokim natężeniu ruchu. Każda kostka wycieraczki wyposażona jest w liczne, sztywne wypustki zapewniające skuteczne czyszczenie butów.

Wycieraczka hotelowa powinna być antypoślizgowa, elastyczna, olejoodporna, łatwa w czyszczeniu, odporna na ścieranie, działanie kwasów i ciekłych związków organicznych, a także odporna na wysokie i niskie temperatury oraz niekorzystne warunki pogodowe. Najlepiej, aby była wykonana z polietylenu, który niełatwo zniszczyć. Wycieraczki polietylenowe zachowują także swój pierwotny kształt i strukturę przez długi czas, dlatego w każdym hotelu będą długo wyglądać estetycznie.

Dodaj komentarz