Blog firmy RODŁO Bytom. Nowości produkcyjne, pomysły oraz newsy ze świata tworzyw
Gdzie znajdą zastosowanie pojemniki obrotowe i jak je montować?

Gdzie znajdą zastosowanie pojemniki obrotowe i jak je montować?

Odpowiednio dobrane wyposażenie magazynowe, tj. skrzynie, pudła czy pojemniki plastikowe umożliwiają ekonomiczne wykorzystanie przestrzeni, a także ułatwiają segregację produktów. Materiałem, który najlepiej sprawdza się do tego celu, jest odpowiedniej jakości tworzywo sztuczne. Dużą popularnością cieszą się pojemniki obrotowe wykonane z polipropylenu wielokrotnego użytku, który jest jednym z najbezpieczniejszych dla zdrowia plastików. Dzięki takim pojemnikom zaoszczędzisz nie tylko dużo miejsca, ale również czasu, który poświęciłbyś na szukanie potrzebnej rzeczy. Producenci pojemników plastikowych wyposażyli je w specjalne uchwyty, dzięki którym można bardzo łatwo wysunąć dany pojemnik i wyjąć z niego całą zawartość. Zestaw takich pojemników może składać się z 3, 5 lub 6 kuwet zawieszonych na wspólnej osi.

Do pojemników obrotowych zawieszonych na ścianie możesz szybko i wygodnie dokładać towar oraz wyjmować go z kuwety bez konieczności zsuwania ich z regału. Co więcej, pojemniki obrotowe pozwolą znacznie szybciej sprawdzić ich zawartość, a to wszystko dzięki obrotowej technologii. W standardowych pojemnikach ich zawartość jest zasłonięta przez znajdującą się nad nimi półką. Pojemniki obrotowe dzięki swoim wymiarom idealnie uzupełniają regały magazynowe. Ułatwiają utrzymanie porządku i nie zabierają dużo miejsca w mniejszych pomieszczeniach. Przy zakupie pojemników zwróć jednak uwagę, aby miały dobre właściwości fizykochemiczne. Mowa tutaj o dużej odporności na uderzenia i zarysowania, odkształcenia, działanie środków chemicznych oraz wysokiej temperatury.

Gdzie najczęściej wykorzystuje się pojemniki obrotowe?

Pojemniki obrotowe to rozwiązanie przeznaczone do segregacji niewielkich przedmiotów. Bardzo ułatwiają pracę i doskonale sprawdzają się wszędzie tam, gdzie niezbędna jest segregacja, zachowanie porządku i łatwego dostępu do pojemników. Dzięki nim wykonywanie zadań przez pracowników może być o wiele szybsze i łatwiejsze. Pojemniki obrotowe najczęściej wykorzystuje się w sklepach, biurach, hurtowniach, warsztatach samochodowych, sklepach ze śrubkami oraz gospodarstwach domowych. Jest to sprawdzone rozwiązanie dla mniejszych powierzchni sklepowych, magazynowych i zapleczy.

Plastikowe pojemniki pozwalają nie tylko na segregację wybranych produktów, ale zabezpieczają je także przed rozsypaniem, zgubieniem czy przypadkowym zniszczeniem. Oznaczenie lub opisanie takich pojemników umożliwi szybkie znalezienie potrzebnych rzeczy. Ich dużą zaletą jest także fakt, że możesz umieścić je w wielu pomieszczeniach i w różnych, nawet trudno dostępnych zakamarkach.

Jak wygląda montaż pojemników obrotowych?

Zamontowanie pojemników obrotowych bezpośrednio do ściany pozwoli wykorzystać każdy centymetr wolnej przestrzeni. Ich montaż jest bardzo prosty, gdyż do ich zawieszenia na ścianie wystarczą odpowiednie kołki rozporowe. Do podłoży pełnych najlepiej wybrać kołki szybkiego montażu lub kołki standardowe, które są znacznie wytrzymalsze od produktów służących do szybkiego montażu. Do podłoży pustych warto wybrać kołki typu ślimak, parasolka lub kołki standardowe. Przy czym parasolkę możesz wkręcić w podłoże bez używania narzędzi. Jej konstrukcja zabezpiecza dokładnie śrubkę przed wysunięciem. Z kolei kołek typu ślimak wyposażony jest w spiralę, która stabilizuje go w podłożu. Jest on polecany również do styropianu. Możesz go zamontować w podłożu bez użycia wiertarki i innych narzędzi.

Dodaj komentarz