Blog firmy RODŁO Bytom. Nowości produkcyjne, pomysły oraz newsy ze świata tworzyw
Dlaczego warto używać szybek frontowych do skrzynek plastikowych?

Dlaczego warto używać szybek frontowych do skrzynek plastikowych?

Zależy Ci na praktycznych rozwiązaniach logistycznych w sklepie, hurtowni, magazynie czy warsztacie? Skrzynki plastikowe firmy Rodło przystosowane są do ekonomicznego zagospodarowania przestrzeni. Ułatwiają utrzymanie porządku i nie zabierają zbyt wiele miejsca, co jest dużą zaletą w niewielkich pomieszczeniach. Tak ekonomiczne wykorzystanie przestrzeni pozwoli zwiększyć ilość przechowywanego towaru, a także zmniejszyć koszt magazynowania. Skrzynki możesz układać na regałach na dwa sposoby, tj.: ułożyć je obok siebie lub nałożyć jedno na drugie, tworząc wielopoziomowe stosy. Dostępne kolory skrzynek ułatwiają ułożenie ich kategoriami oraz utrzymanie porządku na regałach. Z kolei, dzięki szybkom frontowym sprawniej odnajdziesz potrzebny towar i znacznie szybciej zrealizujesz zamówienie lub przeprowadzisz inwentaryzację. Szybki te pozwolą także upiększyć ekspozycję sklepową!

Skrzynki plastikowe wyposażone w szybki frontowe najczęściej można spotkać w marketach budowlano – remontowych, gdzie przechowuje się produkty drobnicowe, np. gwoździe, śrubki, wkręty czy kołki. Charakteryzują się one wytrzymałością, elastycznością oraz idealnym dopasowaniem względem siebie, jak i do wymiarów regałów magazynowych. Przednia ścianka w skrzynkach plastikowych zazwyczaj jest niższa od pozostałych boków, co sprawia, że nie trzeba zdejmować pojemnika z regału, aby wyjąć produkt. Na frontowej ściance skrzynek znajduje się natomiast miejsce, w które można wsunąć etykietę papierową. Umożliwia ona szybką identyfikację pojemnika z szukaną zawartością. Ułożenie skrzynek kolorami wraz z podpisanymi etykietami będzie nie tylko wyglądać estetycznie, ale z pewnością ułatwi wyszukiwanie produktów.

Jaką funkcję pełnią szybki frontowe w skrzynkach magazynowych?

Szybki frontowe do skrzynek magazynowych to istotne wyposażenie magazynu, warsztatu, hurtowni czy sklepu. Pozwalają one uzyskać większą przestrzeń do przechowywania towaru, jednocześnie umożliwiając podgląd zawartości takiej skrzynki – nawet jeżeli jest położona na wyższych półkach. Szybki frontowe wystarczy włożyć na przednią ściankę pojemnika, co pozwoli uzyskać cztery boki równej wysokości. Taki zabieg da możliwość przechowywania produktów drobnicowych. Szybki te wykonane są z trwałego tworzywa sztucznego o wysokiej przejrzystości, dzięki czemu pracownicy mogą na bieżąco monitorować stan zapasów i uzupełniać towar. Przeznaczone są do skrzynek magazynowych typu „0”, „1”, „2” i „3”. Można je łączyć z pudełkami w tym samym rozmiarze lub z mniejszymi pojemnikami, układając je w stabilne stosy. Taki zabieg pozwoli lepiej wykorzystać dostępną przestrzeń w magazynie czy warsztacie.

Dodaj komentarz