Blog firmy RODŁO Bytom. Nowości produkcyjne, pomysły oraz newsy ze świata tworzyw
Jak efektywnie zagospodarować miejsce w magazynie?

Jak efektywnie zagospodarować miejsce w magazynie?

Firmy, które nie optymalizują przestrzeni magazynowej, składują kilka razy mniej towarów niż przedsiębiorstwa, które efektywnie wykorzystują miejsce w magazynie. Odpowiednio zagospodarowany magazyn zwiększa możliwości firmy zarówno w zakresie ilości składowanego towaru, jak i efektywności pracy – to z kolei pozwala wygenerować większy zysk.

Kluczem do efektywnego zagospodarowania miejsca w magazynie jest jego wyposażenie. Wybierając skrzynki i pojemniki, a nawet akcesoria o odpowiedniej konstrukcji oraz wielkości, będziesz mógł rozmieścić towary w każdym zakamarku danego pomieszczenia.

Wybierz skrzynki magazynowe, które można sztaplować

Zastanawiasz się, w jaki sposób skrzynki mogą pomóc Ci lepiej zagospodarować przestrzeń w magazynie? Jeśli składujesz rozmaite towary, również takie, które różnią się od siebie wielkością, to wybierz skrzynki magazynowe od firmy Rodło. Dzięki nim wypełnisz całą dostępną przestrzeń między półkami regałów znajdujących się w danym pomieszczeniu. Pojemniki są wyposażone w wyprofilowane ścianki oraz ramki do sztaplowania. To sprawia, że produkty te możesz ze sobą łączyć: układając jeden pojemnik na drugim, stworzysz stabilny stos. Nie musisz wybierać skrzynek w takim samym rozmiarze, by móc je układać. Możesz osadzać mniejsze pojemniki na większych.

Nasze skrzynki magazynowe zostały wykonane z polipropylenu – wytrzymałego tworzywa sztucznego odpornego na uszkodzenia mechaniczne, działanie olejów czy skrajnych temperatur. Dzięki temu możesz wykorzystać je do przechowywania niemal wszystkich towarów: ostrych narzędzi – gwoździ czy śrubokrętów – żywności, a nawet niektórych cieczy. Produkty te ułatwią Ci porządkowanie przestrzeni nie tylko w magazynach, ale także w chłodniach oraz bardzo gorących pomieszczeniach.

Jakie akcesoria z tworzyw sztucznych przydadzą się w magazynie?

Jeśli wybrałeś skrzynki magazynowe, to osiągnąłeś już połowę sukcesu. Potrzebujesz jeszcze odpowiednich akcesoriów. W magazynie na pewno przydadzą Ci się pojemniki obrotowe. Produkty te składają się z pięciu niewielkich skrzynek, które służą do porządkowania mniejszych przedmiotów: nakrętek, śrubek czy kluczy. Pojemniki nie zajmą miejsca na regałach, ponieważ są one montowane do ściany za pomocą kołków.

Produktem, który pozwoli Ci zaoszczędzić jeszcze więcej miejsca, jest listwa montażowa do skrzynek magazynowych. Możesz przymocować ją do ściany w dogodnym miejscu: ponad regałami lub w trudnodostępnych wnękach, a następnie przyczepić do niej kilka pojemników z akcesoriami. W naszym asortymencie znajdziesz listwy w różnych rozmiarach. Z łatwością dopasujesz je do pomieszczenia!

Dodaj komentarz