Blog firmy RODŁO Bytom. Nowości produkcyjne, pomysły oraz newsy ze świata tworzyw
Kryteria wyboru skrzynek magazynowych

Kryteria wyboru skrzynek magazynowych

Przechowywanie dużych ilości produktów to wyzwanie organizacyjne, niezależnie od specyfiki branży. Oprócz odpowiedniej ilości miejsca trzeba także zadbać o optymalne warunki składowania towarów. Utrzymanie porządku w magazynach jest koniecznością, ponieważ ułatwia pracę i pozwala uniknąć kosztownych zarówno finansowo, jak i czasowo pomyłek. Warto więc poświecić trochę uwagi i sensownie urządzić lub przeorganizować magazyn. Aby ułatwić Ci pracę, w niniejszym artykule przedstawimy kryteria wyboru skrzynek magazynowych.

Na co zwracać uwagę przy wyborze skrzynek magazynowych?

  • Materiał wykonania (drewno, metal, plastik, najczęściej polipropylen).
  • Właściwości fizykochemiczne tworzywa skrzyni. To od nich zależy odporność na: skrajnie wysokie lub niskie temperatury, uszkodzenia wywoływane przez obijanie i uderzenia oraz substancje chemiczne. Wszystkie powyższe kryteria spełnia popularne tworzywo sztuczne- polipropylen (PP).
  • Trwałość pojemnika, który ma służyć przez lata. Częste wymienianie skrzyń nie jest korzystne dla środowiska. Ekologicznym rozwiązaniem są skrzynie, wykonane z regranulatu PP.
  • Zgodność produktów z atestami i dyrektywami UE.
  • Wymiary, dostosowane do potrzeb towarów i posiadanych regałów magazynowych. Dobrze, jeśli jeden producent oferuje różne rozmiary tego samego typu skrzynek magazynowych.
  • Możliwości przechowywania (składanie, nakładanie na siebie, kompatybilność skrzynek od jednego dostawcy)
  • Prostota czyszczenia. Niezależnie od rodzaju materiałów, które będą przechowywane w skrzynkach, powinno się dbać o ich czystość. Istnieją jednak branże, gdzie dbałość o higienę jest nie tylko wyznacznikiem, a kontrolowanym obowiązkiem, np. spożywcza, farmaceutyczna, medyczna czy kosmetyczna.
  • Inne potrzeby uwarunkowane specyfiką branży, w jakiej działa magazyn. Jeśli zajmuje się on składowaniem różnych rodzajów towarów, wtedy najlepiej jest wybrać uniwersalne skrzynie magazynowe.

Które skrzynki magazynowe są najlepsze?

Odpowiadając na pytanie, które zadają sobie właściciele i organizatorzy przestrzeni magazynowych jest prosta. Najlepsze skrzynie magazynowe to takie, które spełniają wszystkie wymienione w poprzednim akapicie kryteria, a więc skrzynie wykonane z polipropylenu. W naszej ofercie znajdują się całe kompatybilne systemy magazynowe, takie jak regały, skrzynki oraz akcesoria do nich.

Dodaj komentarz