Kryteria wyboru skrzynek magazynowych

Przechowywanie dużych ilości produktów to wyzwanie organizacyjne, niezależnie od specyfiki branży. Oprócz odpowiedniej ilości miejsca trzeba także zadbać o optymalne warunki składowania towarów. Utrzymanie porządku w magazynach jest koniecznością, ponieważ ułatwia pracę i pozwala uniknąć kosztownych zarówno finansowo, jak i czasowo pomyłek. Warto więc poświecić trochę uwagi i sensownie urządzić lub przeorganizować magazyn. Aby ułatwić Ci pracę, w niniejszym artykule przedstawimy kryteria wyboru skrzynek magazynowych.

Na co zwracać uwagę przy wyborze skrzynek magazynowych?

  • Materiał wykonania (drewno, metal, plastik, najczęściej polipropylen).
  • Właściwości fizykochemiczne tworzywa skrzyni. To od nich zależy odporność na: skrajnie wysokie lub niskie temperatury, uszkodzenia wywoływane przez obijanie i uderzenia oraz substancje chemiczne. Wszystkie powyższe kryteria spełnia popularne tworzywo sztuczne- polipropylen (PP).
  • Trwałość pojemnika, który ma służyć przez lata. Częste wymienianie skrzyń nie jest korzystne dla środowiska. Ekologicznym rozwiązaniem są skrzynie, wykonane z regranulatu PP.
  • Zgodność produktów z atestami i dyrektywami UE.
  • Wymiary, dostosowane do potrzeb towarów i posiadanych regałów magazynowych. Dobrze, jeśli jeden producent oferuje różne rozmiary tego samego typu skrzynek magazynowych.
  • Możliwości przechowywania (składanie, nakładanie na siebie, kompatybilność skrzynek od jednego dostawcy)
  • Prostota czyszczenia. Niezależnie od rodzaju materiałów, które będą przechowywane w skrzynkach, powinno się dbać o ich czystość. Istnieją jednak branże, gdzie dbałość o higienę jest nie tylko wyznacznikiem, a kontrolowanym obowiązkiem, np. spożywcza, farmaceutyczna, medyczna czy kosmetyczna.
  • Inne potrzeby uwarunkowane specyfiką branży, w jakiej działa magazyn. Jeśli zajmuje się on składowaniem różnych rodzajów towarów, wtedy najlepiej jest wybrać uniwersalne skrzynie magazynowe.

Które skrzynki magazynowe są najlepsze?

Odpowiadając na pytanie, które zadają sobie właściciele i organizatorzy przestrzeni magazynowych jest prosta. Najlepsze skrzynie magazynowe to takie, które spełniają wszystkie wymienione w poprzednim akapicie kryteria, a więc skrzynie wykonane z polipropylenu. W naszej ofercie znajdują się całe kompatybilne systemy magazynowe, takie jak regały, skrzynki oraz akcesoria do nich.

Dodaj komentarz