Blog firmy RODŁO Bytom. Nowości produkcyjne, pomysły oraz newsy ze świata tworzyw
Plastik w naszym otoczeniu

Plastik w naszym otoczeniu

plastik

Tworzywa sztuczne opanowały nasz świat od dłuższego czasu i można znaleźć je właściwie w każdym miejscu. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele wyrobów, z których korzystamy każdego dnia, wytworzone zostało z polimerów syntetycznych. Warto przyjrzeć się bliżej naszemu otoczeniu i zobaczyć, gdzie kryją się w nim przedmioty i akcesoria wykonane z tworzyw sztucznych.

Otoczeni tworzywami sztucznymi

Wyroby z plastiku otaczają nas przede wszystkim jako elementy wykończeniowe w domach i mieszkaniach. Z nich wykonuje się większość paneli i wykładzin podłogowych, a także meble, w tym tapicerowane i pokryte „ekologiczną skórą”. Również wiele tkanin, z których powstają firanki, zasłony oraz narzuty na łóżka, wykonuje się z tworzyw sztucznych. Podobnie pościel, pod którą śpimy, oraz wiele naszych ubrań może być tego samego pochodzenia. W naszych kuchennych szafkach przechowujemy plastikowe kubki, sztućce, miseczki i talerze. Są one szczególnie przydatne dla małych dzieci, ponieważ się nie tłuką. Jednak przed ich zakupem powinniśmy zwrócić uwagę, czy wykonane są z plastiku, który nie zawiera substancji niebezpiecznych dla naszych pociech.

Kiedy wsiadamy do naszego samochodu, to również nie zawsze uświadamiamy sobie, że elementy jego wyposażenia, m.in. uchwyty, kierownica, deska rozdzielcza i tapicerka foteli, to także rozmaite tworzywa sztuczne.

Wyroby plastikowe znajdziemy też w wielu zakładach i firmach produkcyjnych. Są to różne rodzaje palet kontenerowych, pojemników magazynowych, regałów oraz skrzyniopalet. Cieszą się one dużą popularnością przede wszystkim za względu na takie zalety jak duża trwałość, odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz niszczące działanie czynników atmosferycznych. Można użytkować je przez wiele lat nawet w bardzo niesprzyjających warunkach, takich jak wysoka wilgotność, niska temperatura czy kurz, i nie tracą swoich właściwości. Dlatego są tak często wybierane do zastosowań przemysłowych.

Dodaj komentarz