Blog firmy RODŁO Bytom. Nowości produkcyjne, pomysły oraz newsy ze świata tworzyw
Regały magazynowe sposobem na organizację magazynu firmy handlowej

Regały magazynowe sposobem na organizację magazynu firmy handlowej

regał magazynowy

Dobrze wykorzystywana przestrzeń magazynowa to oszczędność czasu, pieniędzy i przestrzeni. W profesjonalnej organizacji magazynu pomagają produkty oferowane przez naszą firmę, w tym:

– regały metalowe śrubowe,
– regały wtykowe,
– regały plastikowe.

Dobre wykonany regał cechuje trwałość, lekkość konstrukcji oraz zajmowanie stosunkowo niewielkiej przestrzeni. Wszystko to oferują produkty naszej firmy. Podczas wyboru regału, warto zwrócić uwagę na jego funkcjonalność oraz parametry techniczne.

Jaki regał magazynowy wybrać?

Regały magazynowe metalowe śrubowe wykonane są z lekkiej i odpornej blachy metalowej znoszącej duże obciążenia. Dzięki zastosowaniu kątowników z licznymi otworami półki w regale można montować zgodnie z zapotrzebowaniem na określonej wysokości. Dzięki temu w regale mieszczą się przedmioty różnych rozmiarów. Regały metalowe śrubowe można przykręcać do ściany oraz łączyć w większe szeregi.

Podobne cechy posiadają regały wtykowe. Oprócz parametrów technicznych zbliżonych do regałów metalowych śrubowych regały wtykowe są bardziej wytrzymałe. Wiąże się to z tym, że w konstrukcji wykorzystano płyty wiórowe tworzące półki osadzone na metalowym ocynkowanym szkielecie. Tego typu konstrukcja ma dobre właściwości antykorozyjne i może być stosowane w zawilgoconych pomieszczeniach.

Lżejszą budowa charakteryzują się regały plastikowe, które wykonane są ze wzmocnionego polipropylenu. Polipropylen to substancja odporna na działanie wilgoci, pleśni czy rdzy. Łatwa w konserwacji i zalecana w trudniejszych warunkach. Regały plastikowe są na tyle lekkie, że z łatwością może je przenosić jedna osoba, a ich konserwacja nie sprawia większych problemów.

Regały magazynowe są łatwe w montażu i demontażu, zapewniając komfort użytkowania. To nowoczesna forma wypełnienia przestrzeni magazynowej. Świetnie nadają się do segregowania rzeczy w plastikowych pojemnikach, które można umieścić na półkach kolorystycznie i opisać, usprawniając pracę.

Dodaj komentarz